SJP ELIAT 2018: Petra Mijić 19., Antonia Buličić 26., Leon Martinjaš 31., Jakov Igrec 32.

Danas su na Svjetskom juniorskom prvenstvu naši predstavnici nastupili na muškoj i ženskoj utrci na 7,5 km.

Najuspješnija je bila Petra Mijić koja je u ženskoj utrci zauzela 19. mjesto uz zaostatak od četiri minute i 51 sekundu za pobjednicom Chase Travis iz SAD-a. Naša druga predstavnica, Antonia Buličić, zauzela je 26. mjesto uz zaostatak od osam minuta i 36 sekundi. Uz pobjednicu Travis mjesta na postolju pripala su Talijankama Giuliji Berton i Giuliji Salin čiji je zaostatak iznosio 57, odnosno 58 sekundi.

U muškoj utrci najbrži je bio Francuz Jean Baptiste Clusman koji je bio 6 sekundi brži od Rusa Danila Nemoločnova odnosno 8 sekundi od Mađara Zoltana Tabija.

Leon Martinjaš i Jakov Igrec zauzeli su 31. odnosno 32. mjesto uz zaostatak od 16 minuta.

U ženskoj utrci nastupilo je 36 plivačica dok je u muškoj sudjelovao jedan plivač više.

Sutra su na rasporedu utrke na 10 km u kojima nastupaju Grgo Mujan i Dino Špadina.

Rezultate današnjih utrka možete vidjeti ovdje

Ranije jutros održane su i utrke na 5 km u kojima nije bilo hrvatskih plivačica i plivača. Naslove prvaka osvojili su Rus Aleksandr Stepanov i Talijanka Iris Menchini.